Διπλό για τη Νίκη Βόλου με τρία γκολ στην Κατερίνη

Η Νίκη Βόλου επιστρέφει από την Κατερίνη με τους τρεις βαθμούς, καθώς κέρδισε τον Πιερικό με 0-3 για την 5η αγωνιστική της Super League 2.

Οι παίκτες της Νίκης Βόλου επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους στο παιχνίδι, ειδικά μετά το 8ο λεπτό όταν ο Πιερικός έμεινε με δέκα παίκτες, ύστερα από αποβολή του Γιαλαμίδη.

Το πρώτο γκολ για τους κυανόλευκους πέτυχε ο Λούκας Γκαρσία στο 33′, ενώ συνέχισαν να πιέζουν για να βρεθούν πιο κοντά στο τρίποντο μ’ ένα δεύτερο γκολ.

Αυτό δεν επετεύχθη στο πρώτο ημίχρονο, αν και δημιουργήθηκαν ευκαιρίες.
Στο δεύτερο μέρος, η Νίκη Βόλου εξακολούθησε την πίεση και πέτυχε δεύτερο τέρμα, στο 68′ με εύστοχο πλασάρισμα του Παναγιωτίδη που είχε περάσει στο παιχνίδι, λίγα λεπτά νωρίτερα.
Οι κυανόλευκοι «κλείδωσαν πλήρως το διπλό στο 73′, με τον Βλαχομήτρο να σκοράρει για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.